НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Дніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям ###

1/16 фіналу Ліги Європи-2014/2015. Перший матч

Дніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям - изображение 119 лютого. Київ. НСК "Олімпійський". 5 837 глядачівДніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям - изображение 2

"Дніпро" (Дніпропетровськ, Україна) – "Олімпіакос" (Пірей, Греція) – 2:0

Голи: Канкава 50, Ротань 54

"Дніпро": Д. Бойко – В. Лучкевич, Дуґлас, Чеберячко, Ежідіо – Канкава, Ротань (к) – Матеус (Бруно Ґама 88), Безус (Калініч 46), Коноплянка – Зозуля (В. Федорчук 70)

Тренер – Мирон Маркевич

"Олімпіакос": Роберто– Ельабдельлауї, Феліпе Сантана (Мілівоєвіч 57), Сіовас, Масуаку – Маніатіс (к) Касамі – Доссеві (Дурмаз 71), Алехандро Домінґес (Фортуніс 57), Афеллай – Мітроґлу

Тренер – Вітор Перейра

Судді: Шоґенгофер – Вінзауер, Бранднер – Оушан, Айснер (усі – Австрія)

Попередження: Безус 28, Канкава 57, Коноплянка 61, В. Федорчук 90+1 - Феліпе Сантана 56, Афелай 78, Мілівоєвіч 80, Маніатіс 90+4

"Дніпру", який через війну на сході України не може грати євро кубкових матчів удома, випала місія закривати 2014-й і відкривати 2015-й футбольні роки у столиці. Не дивлячись на те, що сьогодні у Києві було далеко не так холодно, як у середині грудня, коли підопічні Мирона Маркевича проводили драматичний поєдинок з французьким "Сент-Етьєном", глядачів знову було не надто багато. Не на "Динамо" киян затягнути важко. І то за умови, що найдешевші квитки коштують 10 гривень, тобто, 40 центів за новим курсом. Тренер дніпрян не приховує, що бойовитості його команді порожні трибуни не додають. Але як вже є.

Дніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям - изображение 3

Виставляючи склад на цей матч, наставник "синьо-біло-блакитних" мусив враховувати відсутність через дискваліфікацію Артема Федецького. Його на правому фланзі оборони змінив Валерій Лучкевич. На протилежному краї вперше в офіційному матчі з'явився бразильський дебютант "Дніпра" Ежідіо. В центрі ж оборони з огляду на травму Онджея Мазуха особливого вибору не було. Передостанній перед воротарем Денисом Бойком рубіж захищали Дуґлас та Євген Чеберячко. В опорній зоні традиційно діяли Джаба Канкава і капітан Руслан Ротань. На вістрі атаки своє місце зберіг Роман Зозуля, під ним діяв ще один дебютант Роман Безус. Справа наступав Матеус, зліва – Євген Коноплянка.

Тренер "Олімпіакоса" Вітор Перейра складом теж не здивував. Ворота його команди захищав Роберто. В обороні справа наліво розташувалися Омар Ельабдельлауї, Феліпе Сантана, Дімітріс Сіовас та Артур Масуаку. Пару опорних хавбеків склали капітан Янніс Маніатіс та Пайтім Касамі. Матьє Доссеві, Алехандро Домінґес та Ібраґім Афеллай грали під висуненим на вістря Костасом Мітроґлу. Цікаво, що Афеллай грає проти третьої української команди у футболках різних клубів. У 2010-му він виходив проти "Металіста" як гравець нідерландського ПСВ, потім протистояв "Шахтарю" у формі "Барселони". Тепер залишилося довершити композицію зустріччю з "Динамо".

Дніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям - изображение 4

На початку гри живішими виглядали гості. Вони вигравали більшість єдиноборств у середині поля, надаючи ширину і розмах наступові з допомогою діагоналей. Втім, дніпряни не розкривалися, дисципліновано тримали свої зони. Через те й гостроти поблизу воріт Бойка попервах не було. На визначення оптимальних варіантів тиску пірейцям знадобилося хвилин десять. Після того вони двічі поспіль проходили до карної зони через фланг Ежідіо. Спершу Доссеві, обігравшись у стінку з Маніатісом, зряче прострілював на Мітроґлу, однак форвард заліз в мінімальний офсайд. Трохи згодом Ельабдельлауї видав Доссеві передачу на хід. Ежідіо відверто загубив позицію, в наслідок чого вінґер "Олімпіакоса" вільно увійшов до карної зони справа. Ось лишень передачу Доссеві в район одинадцятиметрової позначки оборонці "Дніпра" перервали.

У номінальних господарів у стартовому відрізку найактивнішим виглядав Безус. Точніше, м'яч до Романа потрапляв найчастіше. Ось лишень розпорядитися ним за умови, що флангових пів оборонців суперники стерегли, а друга хвиля наступу не підтримувала, було складно. Гості діяли надзвичайно компактно аж до 18-ї хвилини, коли у їх побудовах виник перший розрив між ланками. Безус, отримавши м'яч метрах в 35-ти від воріт, віддав трохи лівіше на Ротаня, а Руслан миттю відпасував на хід Коноплянці. Та Євген, маючи перед собою простір, виконав щось середнє між навісом і ударом з гострого кута. Роберто спокійно забрав м'яч до рук. Коли ж Коноплянку трохи згодом пасом на хід кинув Зозуля, спробу удару лідера "Дніпра" в межах карної зони заблокував Ельабдельлауї.

Дніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям - изображение 5

Та все ж поодинокі атакувальні операції команди Маркевича не відзначалися осмисленістю. Особливо у порівнянні з суперниками. На 25-й хвилині Доссеві перед самим карним майданчиком неподалік від лицьової лінії справа обікрав Ежідіо і, вбігши до карної зони і не знайшовши інших варіантів для продовження атаки, пробив з гострого кута. Ногу на шляху м'яча виставив Дуґлас. Вийшло, що бразилець команду врятував, хоча м'яч вдарився в сітку з зовнішнього боку поряд зі стійкою. Сантиметрів 20 в бік до центру поля – й можна не сумніватися, що Бойко на цей рикошет не зреагував би. Після розіграшу корнера виникла ще одна небезпека. Щастя дніпрян, що Мітроґлу не повірив, що йому вдалося після передачі Домінґеса уникнути офсайду й ривка не зробив.

Перших пів тайму продемонстрували, що "синьо-біло-блакитні" гратимуть від оборони з наджією на швидкі випади. Такі, які вдалося провести в середині тайму. Спершу Коноплянка, змістившись на місце лівого півсереднього, кинув у прорив по своєму краю Ежідіо, а той, маючи простір, здається, трохи розгубився і виконав навіс у ситуації, у якій доречнішим виглядав простріл. Роберто цей намір розгадав і, вийшовши з воріт, зняв м'яч з голови Зозулі. Через лічені хвилини дніпрянам вдалася непогана контратака. Перехопивши м'яч після поданого гостями кутового, Канкава зробив переведення вліво, на хід Коноплянці. Той віддав передачу на Ежідіо, котрий, набравши швидкості, домчав до лицьової лінії й непогано навісив – оборонець випередив Матеуса в останню мить. До списку потенційно гольових моментів дніпрян можна віднести також кутовий, після якого м'яч навіть влетів у ворота, але за мить до того Дуґлас у межах воротарського майданчика штовхнув Роберто.

Наприкінці тайму нарешті почав працювати правий тайм дніпровської атаки. Працювати за рахунок підключень до наступу Лучкевича. Валерій з інтервалом у дві хвилини виконав навіс, котрий перехопив Роберто й заробив кутовий. Взагалі, в ендшпілі першої половини команда Маркевича виглядала активнішою й нарешті почала виходити у наступ не лише за рахунок швидкості, а й числом. Та останню гостроту до перерви все ж створили гості. Масуаку, отримавши м'яч неподалік від карної зони гостей зліва, гарно приклався ударом метрів з 25-ти. Невеличкий рикошет – й Бойкові довелося не без труднощів забирати кулю, яка летіла низом у дальній кут.

Дніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям - изображение 6

З початком другого тайму Маркевич випустив замість Безуса Ніколу Калініча. Не дивно, адже Роман, який був помітним в дебюті, почав випадати з ігрового малюнку в ендшпілі першої половини, коли "Дніпро" пішов у наступ повноцінно. Хорват увійшов у гру активно і розпочав атаку, яка за тої ж обережної гри призвела до взяття воріт Роберто. Правда, заслуга Калініча в цьому голі не надто велика. Він, отримавши м'яч у центрі, віддав правіше на Зозулю, а Роман, пройшовши метрів десять, відкинув кулю на Канкаву. Джаба, опинившись без щільної опіки, не роздумуючи, вистрелив. М'яч, зачепивши оборонця, дезорієнтував воротаря і пірнув з відскоком від газону в нижній кут – 1:0.

Парадокс у тому, що не маючи великої переваги, дніпряни не дали суперникам оговтатися і через п'ять хвилин відзначилися вдруге. То Ротань, виконуючи штрафний зліва, закрутив кулю з відскоком від газону в район ближнього кута. Дуґлас, поборовшись з Маніатісом, зумів дезорієнтувати голкіпера. Зреагувати Роберто не міг фізично – 2:0. Найцікавіше ж те, що через лічені хвилини Ротань з того ж місця виконав штрафний аналогічно й на цей раз Зозулі не вистачило, аби випередити оборонця і спрямувати м'яч у ворота дещиці.

Вітор Перейра реагує на події на полі, провівши подвійну заміну: замість ФеліпеСантани, котрий щойно отримав попередження, в центр оборони вийшов Лука Мілівоєвіч, а Домінґеса замінив Костас Фортуніс. Гравці "Олімпіакоса" забігали швидше й агресивніше, змусивши суперників тричі поспіль зривати швидкі випади правим краєм з допомогою порушень. Два фоли арбітр покарав попередженнями. Та якщо Канкава зривав випад суперників у середині поля, то Коноплянка валив Ельабдельлауї на самому куті карної зони. Ще мить – й існував ризик, що порушення буде в межах 16-метрового прямокутника. На щастя, штрафний гості виконали невдало.

Власне, активність греків обмежилася приблизно п'ятихвилинним спалахом агресії. Надалі гра повернулася у тепер вже комфортне для дніпрян в'язке русло. Команда Маркевича не приховувала, що гратиме на контратаках, а сам тренер, аби наситити середню лінію, випустив замість Зозулі поверненого до Дніпропетровська після тривалої паузи Валерія Федорчука. Роман вкотре не забив, але відпрацював так, що серйозних претензій до нього тренер мати не повинен. З виходом свіжого виконавця дніпряни фактично перейшли на гру в три опорних хави, а Калініч діяв глибоко попереду.

Дніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям - изображение 7

Гравцям "Олімпіакоса" не виходило абсолютно нічого. Не дала ефекту й третя заміна (замість втомленого Доссеві вийшов Джіммі Дурмаз). Гості в'язнули у щільних оборонних побудовах суперника і зарадити нічого не могли. Натомість випади "Дніпра" були вкрай небезпечними. Зривати їх Маніатісові та Мілівоєвічу на лівому й правому флангах відповідно довелося ціною попереджень. Врешті, цими своїми маневрами підопічні Маркевича відбили в суперника бажання йти у повноцінний наступ остаточно. Не виключено також, що грекам на кінцівку не вистачило сил. На перед матчевій прес-конференції приїжджі журналісти кілька разів допитувалися ВітораПерейру й капітана Маніатіса про те, як команда витримує щільний графік. Тренер сказав, що команді непросто, але це не повинно бути виправданням невдач.

Втім, ситуація склалася так, що на заключних секундах дніпрянам відверто пощастило. Гості помчали у заключну атаку. Простріл справа перервав Ежідіо. Гості доводили судді, що бразилець зіграв рукою, але рефері вказав на кут. Після подачі корнера м'яч таки влетів у сітку воріт Бойка. Гості розіграли класичну комбінацію: подача – перевод головою з ближньої стійки на дальню – удар. Тап рефері взяття воріт не зафіксував. Розібратися, що трапилося з трибуни стадіону, було неможливо. Офсайду не було, бо один з дніпрян прикривав стійку. Впав у єдиноборстві Лучкевич. Можливо, порушення арбітр зафіксував проти нього.

Дніпро - Олімпіакос 2:0. Прагматизм у купі з щастям - изображение 8

Так чи інакше, завдяки суддівським рішенням "Дніпро" здобуває позитивний результат вдруге поспіль. Нагадаємо що в плей-оф команда Маркевича могла й не вийти, зарахуй рефері матчу "Карабах" - "Інтер" чистий гол у ворота міланців на заключних секундах двобою, який мав для долі "Дніпра" визначальне значення. Казати, чи помилився австрієць Шьорґенгофер сьогодні, наразі не беруся. Очевидне одне: за рівної гри "Дніпро" здобув комфортну перевагу напередодні матчу-відповіді.